חשיפה ראשונה: עורך הדין לגירושין של אנשי העסקים ובכירי ההייטק

מה משותף לאנשי עסקים ובכירי תעשיית ההייטק? הם מעדיפים לסגור את הליכי הגירושין שלהם בדיסקרטיות מחוץ לכותלי בית המשפט ורחוק מעיניי התקשורת.

 

הליכי גירושין של אנשי עסקים ובכירי עולם ההייטק כמעט שאינם מגיעים לבתי המשפט לענייני משפחה. הם פשוט מעדיפים לסגור את העניינים עד כמה שאפשר בפשרה בין עורכי הדין ועורכי הדין המובילים לענייני משפחה יפצחו במלחמת גירושים רק אם אחד מבני הזוג לוחמני במיוחד. אנשי עסקים שואפים להימנע מהליכים משפטיים בשל החשש לפגיעה בעסקיהם, הטלת עיקולים ובקשות לצרף את החברות שבשליטתם כצד להליכים משפטיים, דבר העלול לחשוף את היקף הזכויות והנכסים שלהם.

לאילו עורכי דין אנשי עסקים והייטק פונים כשמחליטים להיפרד?

ישנה הגוורדיה הוותיקה של עורכי הדין בגילאי ה-60-70 ויש את הגוורדיה הצעירה יותר בגילאי ה-40-50 אשר מחוברים מאד לעולם היזמות וההייטק, שאחד הבולטים בה הוא עו”ד יצחק שילה, איש עסקים ויזם נדל”ן בעצמו, אשר הוביל לאורך השנים אין ספור תיקים והליכים בדיני משפחה, אך מיעט להתראיין ועבד מתחת לרדאר התקשורתי לאור הפרופיל הדיסקרטי של לקוחותיו.

טרם הסמכתו לעריכת דין, התמחה עו”ד שילה בלשכת סגן נשיא בית המשפט לענייני משפחה מרכז, כב’ השופט שמואל בוקובסקי. בתקופה זו נחשף לאופן שבו תיקי משפחה נבחנים מכס השיפוט. על כן, כיום, בכובעו כעורך דין, עו”ד שילה מציג גישה משפטית ייחודית הרואה את התמונה בכללותה מכל צדי המתרס.

עו”ד שילה התחנך בישיבה ציונית-דתית, והיכרותו המעמיקה עם המשפט העברי מהווה יתרון משמעותי נוסף, מן הטעם שדיני משפחה בישראל (בכל הנוגע לזוגות יהודים) שזורים ומשיקים למשפט העברי. לעו”ד שילה שליטה רבה בהלכה היהודית, וידע זה משרת את לקוחותינו בבתי המשפט לענייני משפחה וכמובן שבבתי הדין הרבניים.

המשרד אותו הקים לפני כ- 20 שנה מייחד את פעילותו לתחום דיני המשפחה ומייצג אנשי עסקים והייטק המצויים בהליכי גירושין. המשרד מציע שירותים משפטיים המשלבים מקצועיות עם יחס אישי, ומייצג לקוחותיו בתיקי גירושין, מזונות ילדים, משמורת ילדים, חלוקת רכוש, ידועים בציבור, גישור משפחה, הסכמים במשפחה (הסכמי ממון, הסכמי גירושין), פירוקי שיתוף, עסקים משפחתיים, צוואות וירושות.

לדברי עו”ד שילה: “כמשרד העוסק בדיני משפחה אנו מקפידים בראש ובראשונה על תפיסה שרואה את האדם שמעבר לנסיבות המשפטיות. משרדנו מביט ללקוחותיו בעיניים בהבנה ובהכלה. אנו יודעים כי עורך דין לענייני משפחה המטפל בתיקי משפחה שונים בני הבית בתיק מקפלים בחובם מצוקות, חששות, כעסים, מכאובים ולעתים גם אחריות על ילדים (על כל המשתמע מכך להמשך). אנושיות ורגישות אינן סתם מילים עבורנו, ובפעילותינו אנו עושים כל שבידינו בכדי לצקת בהן תוכן.

מעורך דין טוב בתחום נדרשת בראש ובראשונה אינטליגנציה רגשית גבוהה. עליו להתנהל באלגנטיות ולא באגרסיביות, שכן לא פעם הוא נדרש להנמיך את גובה הלהבות בין בני הזוג המתכתשים, לנטרל את האמוציות ואת יצר הנקמה ולחתור לפתרונות יצירתיים מוסכמים.

מלבד השליטה בחקיקה ובפסיקת בתי המשפט, רצוי שעורך הדין יכיר את המגשר או השופט שבפניו הוא עתיד להתדיין, שכן בתחום זה בולטים הבדלי הגישות בין השופטים. עו”ד טוב צריך גם להבין בתחום העסקי בעיקר בתיקים שבהם הרכוש כולל חברות. הטובים באמת בתחום צריכים להיות בעלי יושרה ויכולת לשים את טובת הלקוח לפני טובתם שלהם.

לצד שאיפה להגיע לסיום הסכסוך בפשרה ובהסכמה, שכן הצדדים ימשיכו ככל הנראה להיות בני משפחה גם לאחר שוך ההליכים, משרדנו נכון לעמוד לימין לקוחותיו בכל הערכאות והטריבונלים, ללא קיצורי דרך. נעשה הכל בכדי לבור את המוץ מן התבן, להפריד עיקר מתפל, ולהגיע אל התוצאה המיטבית תוך צפיית פני עתיד. כמו כן, המשרד משתף פעולה עם אנשי מקצוע ומומחים בתחומים שונים לרבות רואי חשבון, אקטוארים, מומחים רפואיים, שמאי מקרקעין, משרדי חקירות, פסיכולוגים, מומחים בתחום הילד ועוד”.

למה משפטים?

 

מאז ומתמיד ידעתי, ולא פחות מכך, ידעו אחרים, שאני מיועד להיות עו”ד בשל היכולת הרטורית, ניתוח סיטואציות והשאיפה לצדק בערכים אבסולוטיים.

תוסיף לזה את חיבתי לתלמוד ומשפט העברי והרקע הישיבתי ותבין שדיני משפחה זה המקום אליו כיוונתי וככל הנראה כוונתי מאז ומתמיד.

את תחילת דרכי המקצועית חוויתי כמתמחה באולם המשפט של כבוד השופט (בדימוס) בוקובסקי בבית המשפט לענייני משפחה בראשון לציון, אשר שימש אז כסגן נשיא לענייני משפחה.

זו היתה זווית מצויינת להתחיל את המסע להיות עו”ד, שכן מהצד של היושבים במשפט הדברים נראים אחרת וכשאתה מפספס את הזוית הזו, אתה מפספס חלק מהותי בגישה לכל ההתנהלות בתיק גירושין.

למה דווקא דיני משפחה?

 

תמיד הייתי “שחקן נשמה”, בכל צוות בו תפקדתי, אם כלוחם קרבי בצבא, כמורה מחנך, או כיזם ואיש עסקים. מבחינתי הפרנסה חשובה אך היא לא המהות. המהות הם הלקוחות, אשר אני רואה בהם בראש ובראשונה בני אדם ואצלם לא מדובר ב”תיק” אלה בחיים עצמם.

תחום דיני המשפחה מערב הרבה חשיבה אתגר, ונשמה. מצד אחד, גם שינון בלתי פוסק של הספרים עבי הכרס בתחום דיני המשפחה, לא יספיקו כדי להגיע לתוצאות מיטביות, נדרשת לשם כך גם ניהול אסטרטגי נכון של התיק.

אצלי ניהול תיק גירושין  אינו דומה מתיק למשנהו. כך, לאחר לימוד מעמיק של נסיבות כל עניין, אני מקדיש לא מעט זמן לתיכנון אסטרטגי של התיק, שיוביל לתוצאות הטובות ביותר מבחינת הלקוחות שלי.

ועם זאת, שום אסטרטגיה לא תהא שלמה, אם לא הנשמה שתהיה בתיק, הדאגה והאכפתיות ללקוח, התמיכה, החשיבה על טובת הלקוחות ולא על טובתי שלי, שלעיתים מתנגשת.

מה הגישה שלך ביחס לניהול תיק גירושין?

 

כפי שאמרתי, אני מודע להשלכות לניהול אגרסיבי של תיק גירושין, אגב, הן ללקוחות עצמם, והן לסובבים אותם , ובעיקר הילדים.

לכן, בday one, אני אשתדל לייצר עבור הצדדים אשנב להידברות הגיונית מתונה ואחראית.

מנסיוני, כמעט בכל תיק ניתן להגיע להסדר ראוי גם בלי מלחמות מיותרות, זאת שעה ששני הצדדים הגונים.

ככל שאני נוכח לדעת שהצד השני איננו הגון והוא אינו מותיר אפשרויות, או אז מוסרות הכפפות, והמלחמה היא ללא פשרות עבור הלקוח.

אבל שוב, אז אני עושה זאת כבר מתוך ידיעה ברורה שזה מה שהצד השני בחר בו, ומכיוון שכך אין לו להלין על מלחמה זו ועל תוצאותיה והשלכותיה, אלא על עצמו.

 

כרטיס ביקור:

 

שם: עו”ד יצחק שילה

גיל: 47

סטטוס: נשוי פלוס 6

וותק: 20 שנים

דירוג: 15 עורכי הדין הבולטים בישראל מתחת לגיל 50

הדרך לצמרת: בתום התמחות אצל סגן נשיא בית המשפט לענייני משפחה, פנה לפרקטיקה פרטית והקים משרד בוטיק לדיני משפחה. לאורך השנים יצר קשר עם משרדי עורכי דין אזרחיים ומסחריים בולטים, שהפנו אליו את לקוחותיהם בעלי הממון בענייניהם האישיים.

הערך המוסף: “הרקע העסקי שלי כיזם נדל”ן נותן יתרון גדול בהבנה של חלוקת רכוש ושמירה על נכסיהם העסקיים. המפתח להצלחה בתיקים הוא השילוב וההתמחות בשתי גישות משפט קוטביות: דיני משפחה והמשפט מסחרי. אלה לצד עבודה מאומצת והתמודדות יומיומית בהופעות בבתי משפט. תמיד אעדיף לפתור את הסכסוכים במשא ומתן, בדרך דיסקרטית ונעימה ככל שאפשר. ההחלטה להגיע לבית המשפט כמוצא אחרון מאפשרת להילחם שם בכל הכוח אם הצד השני גורר אותנו לכך. 90% מהלקוחות מגיעים אליי ממשרדי עורכי דין מובילים שמפנים אליי את מכריהם ולקוחותיהם בנושאי עזבונות ומעמד אישי. אני לוקח מעט תיקים בשנה, ומטפל בהם באופן אישי וצמוד תוך שמירה על דיסקרטיות מקסימלית. לא מאמין בעבודה של מתמחים ועורכי דין זוטרים.

קולגות אומרים עליו: דיסקרטי, פיקח ומתוחכם, נעים והוגן. כשצריך יכול להיות אגרסיבי אבל תמיד פתוח למשא ומתן.

דיבור ישיר: ווטסאפ 0524787850

פרטים נוספים