עורכי דין – כך תרוויחו הרבה יותר בשנת 2022 – שלושת כללי ההשקעה של עו"ד טל נבו נחמיאס


עו"ד טל נבו נחמיאס, בן 48 מת"א, שותף במשרד בוטיק נודע לרשלנות רפואית, יועץ אסטרטגי ויזם אינטרנט. הבעלים של מתחם עורכי הדין colleegz ומנכ"ל BrainStorm.

שאלנו אותו מהם כללי ההשקעה שלו לצורך הגדלת הרווחים של עורכי דין בשנת 2022 ולהלן התשובה שקיבלנו:

שלושת כללי ההשקעה שאני מיישם באופן אישי וממליץ עליהם לעורכי דין הם:

  1. השקיעו בפרסום כדי להפוך עצמכם לאוטוריטה בתחומכם 

    אחת השאלות שאני נשאל הכי הרבה בתחום השיווק הדיגיטלי היא "כמה כסף אני צריך להשקיע בפרסומים שלי?" שאלה פשוטה במבט ראשון, אבל כל משווק יודע שיש הרבה גורמים לשקול ותשובה קבועה ואחידה היא דבר שלא קיים במציאות. אני באופן אישי משקיע כל שנה לפחות 10% מההכנסות שלי, בפרסום בגוגל, פייסבוק, טאבולה, אאוטבריין ולינקדאין. ראשית מדובר כמובן בהוצאה מוכרת ושנית כל סכום שאני משקיע בפרסום מכניס לי בממוצע 600% אחוז רווח.

  2. בצעו נטוורקינג והפניית תיקים עם קולגות 

    נטוורקינג הוא גישה שיווקית שנשענת על מפגשים בין אנשי עסקים מתחומים שונים, במטרה ליצור רשתות חברתיות שיובילו לשיתופי פעולה ויפתחו הזדמנויות עסקיות חדשות. אני מפנה לקוחות לעורכי דין בתחומים בהם איני עוסק ומקבל בתמורה השתתפות בשכ"ט בשווי של כמיליון ש"ח בשנה. בנוסף, אני מתמרץ עורכי דין להעביר לי תיקי רשלנות רפואית גדולים ומשלם להם בממוצע 300 אלף ש"ח על כל תיק כזה.

  3. השקיעו בשוק ההון, בעיקר בחברות טכנולוגיה 

    אני מאמין בקניית מניה במחיר זול מאוד ביחס לשוויה האמיתי המוערך והחזקתה בסבלנות עד שתגיע לשם ותניב רווחי הון משמעותיים בדרך. אני אוהב להשקיע בחברות המנוהלות ע"י אנשים מעוררי השראה כגון אילון מאסק או המייסדים של גוגל. אני ממליץ על ניהול תיק של 10-15 מניות לטווח ארוך תוך התרכזות במניות הנסחרות בחו"ל והתעלמות מאירועים מקרו-כלכליים ומהתנודתיות של השוק. למי שאינו בקיא ברזי שוק ההון, הדרך הפשוטה ביותר לעשות זאת היא באמצעות בית השקעות קטן ואיכותי.